Kompleksowe usługi mycia, czyszczenia, sprżatania specjalistycznego, prac alpinistycznych

Czyszczenie elewacji Poznań

Elewacji nie musisz myć każdego roku.  Wystarczy, że zdecydujesz się na gruntowne czyszczenie raz na kilka lat, a Twój dom będzie prezentował się w atrakcyjny sposób. Poniżej radzimy, jak usunąć szary nalot z elewacji.

Najczęściej spotykanym pokryciem elewacji jest tynk cienkowarstwowy. W zależności od tego, jaką ma on strukturę, kurz i wszelkie inne zabrudzenia osadzają się na nim w różny sposób. Aby pozbyć się powierzchownych zabrudzeń, czyszczenie elewacji poznań powinno obejmować jedynie umycie powierzchni wodą. Jeżeli zdecydujesz się na intensywne szorowanie powierzchni szczotką, może dojść do uszkodzenia zewnętrznej powierzchni elewacji. Nikogo nie trzeba przekonywać, że może to mieć poważne konsekwencje. Woda będzie odpowiednia do tego, aby usunąć wszelkie zabrudzenia z powierzchni elewacji.

Zbawienny wpływ wody
Do czyszczenia elewacji użyj gorącej wody. Pozwoli to na efektywne wykonanie prac, które zostaną zrealizowane w znacznie krótszym czasie. Z powierzchni elewacji, przy użyciu gorącej wody usuniesz także tłuste zabrudzenia. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Zbyt gorąca woda może doprowadzić do odkształcenia warstwy elewacyjnej, co może spowodować pęknięcia. Zanim rozpoczniesz czyszczenie całej powierzchni elewacji, sprawdź, jak tynk reaguje na wodę, na małym jego fragmencie.

Myjka ciśnieniowa do zadań specjalnych
Użyj myjki ciśnieniowej, jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się wszelkich szarych zabrudzeń z elewacji. Prace możesz wykonać samodzielnie. Jednak, jeżeli zabrudzenia są duże, lepiej zlecić to profesjonalnej firmie, która dysponuje silnym sprzętem. Dzięki temu elewacja zostanie oczyszczona w skuteczny sposób i to bez żadnych problemów. Na kilka lat będziesz miał spokój z czyszczeniem elewacji. Ponadto, specjalistyczne firmy używają w myjkach specjalnych detergentów, które zapobiegną ponownemu osadzaniu się zanieczyszczeń na powierzchni ścian. Elewacja przez dłuższy czas będzie wyglądała w atrakcyjny sposób. 

Zadbaj o skuteczne czyszczenie elewacji, a Twój dom będzie prezentował się w bardzo atrakcyjny sposób.