Kompleksowe usługi mycia, czyszczenia, sprżatania specjalistycznego, prac alpinistycznych

Czyszczenie elewacji Wrocław

Zielony nalot na elewacji to poważny problem. Powstaje on w wyniku osadzania się na ścianach zewnętrznych glonów, porostów oraz mchu. Rozwijają się wszędzie tam, gdzie elewacja jest mocno zawilgocona. Aby skutecznie usunąć tego typu zabrudzenia, trzeba użyć specjalistycznych środków oraz urządzeń.

O czym należy pamiętać, przy walce z zielonym nalotem na elewacji?
Podstawą przy walce z zielonym nalotem na elewacji jest regularne wykonywanie prac, a także konsekwentne dążenie do osiągnięcia spodziewanych rezultatów. Należy także zastosować odpowiednie preparaty biobójcze.

Szkodniki, które powodują zielony nalot na elewacji

  • Glony
    Zabarwiają elewację na zielono. Zazwyczaj występują w miejscach, gdzie ściany zewnętrzne są słabo nasłonecznione i utrzymuje się tam stała wilgotność podłoża. Mogą pokryć elewację grubą warstwą.
  • Mech
    Są to kolejne organizmy, które są w stanie w skuteczny sposób zazielenić ściany. Mech może przybierać różne formy. Aby mogły się rozwijać, potrzebują dużo wilgoci. Jeżeli mech upodoba sobie Twoje ściany możesz być pewny, że znajdziesz go dosłownie we wszystkich zakamarkach.


Etapy walki z zielonym nalotem

  1. Mycie elewacji wodą pod dużym ciśnieniem.
  2. Usuwanie zanieczyszczeń ze ścian zewnętrznych, przy użyciu szczotki.
  3. Aplikacja środka zwalczającego zielony nalot.
  4. Zabezpieczenie powierzchni przed ponownym osadzeniem się nieestetycznego nalotu. Należy użyć farby z dodatkiem biocydów lub bezbarwny impregnat. Powstaje powłoka ochronna, która zmniejsza porowatość powierzchni i jej nasiąkalność.

Walka z pleśnią
Jeżeli mieszkasz w starym, drewnianym domu, czyszczenie elewacji wrocław będzie obejmowało także walkę z pleśnią. Idealna będzie do tego mechaniczna szczotka. Po oczyszczeniu wszystkich miejsc, na których zasiedliła się pleśń, należy pokryć ściany preparatem pleśniobójczym. Po wyschnięciu, można będzie pomalować elewację na nowo.

Skuteczna walka z zielonym nalotem to taka, która odbywa się przy użyciu profesjonalnych narzędzi. Zdobądź niezbędną wiedzę, a także skorzystaj z usług profesjonalnych firm, a na pewno zielony nalot zniknie z Twojej elewacji raz na zawsze.