Kompleksowe usługi mycia, czyszczenia, sprżatania specjalistycznego, prac alpinistycznych

Mycie szczotkami

Mycie szczotką elewacji i szyb

Elewacja po pewnym czasie użytkowania wygląda po prostu źle. Widać na niej kurz oraz zabrudzenia. Właśnie wtedy przychodzi czas na jej mycie. Jak to zrobić, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Elewację należy myć regularnie. Szczególnie polecane jest wykonywanie czynności związanych z czyszczeniem na wiosnę. To wtedy na ścianach najlepiej widać brud. Zima wszystko odsłoni. Czyszczenie elewacji nie jest trudne. Trzeba jednak posiadać odpowiednią wiedzę i mieć do dyspozycji fachowy sprzęt, aby prace zostały wykonane w profesjonalny i nieszkodliwy dla elewacji sposób.

Mycie precyzyjne szczotkami samodzielnie czy z pomocą firmy?


Jeżeli chcesz, aby elewacja została wyczyszczona w profesjonalny sposób, skorzystaj z usług firm, które wykonują tego typu prace. Profesjonalny sprzęt oraz doświadczona osoba zajmą się wyglądem Twojej elewacji oraz tym, jak będzie się ona prezentowała.

Prace związane z myciem elewacji możesz także wykonać samodzielnie. Do podstawowego oczyszczenia elewacji wystarczy woda. Należy także zastosować odpowiedni detergent, który będzie w stanie zabezpieczyć fasadę budynku po zakończeniu prac. Dzięki temu uda się zachować nienaganny wygląd domu na dłuższy czas. Wykorzystywane są do tego specjalne środki. Bardzo szybko usuwają one zabrudzenia ze ścian zewnętrznych i odtłuszczają powierzchnię. Warto zdecydować się na mycie naszymi szczotkamielewacji, ponieważ dzięki temu nie trzeba będzie korzystać z rusztowań oraz drabin. Szczotka umieszczona na długim kiju teleskopowym pozwoli dosięgnąć do najwyższych partii budynku, bez konieczności wchodzenia na drabinę czy rusztowanie.

Zadbaj o wygląd swoje elewacji


Regularnie decydują się na mycie elewacji możesz zadbać o jej wyjątkowy wygląd. Będzie ona dzięki temu prezentowała się w bardzo atrakcyjny sposób przez długi czas. Możesz prace wykonać samodzielnie lub z pomocą profesjonalnej firmy. Decyzja należy już do Ciebie. Jednak najważniejsze jest, aby zadbać o właściwy wygląd elewacji, nie uszkadzając jej przy tym. Uda się wtedy osiągnąć bardzo dobre rezultaty, z których każdy będzie odpowiednio zadowolony.

Mycie szczotkami - Doświadczona firma

Firma Mycie24 to profesjonaliści w każdym calu. W naszej pracy kierujemy się indywidualnym podejściem do potrzeb klienta oraz wysoką kulturą pracy. Ważne jest dla nas aby dotrzymywać ustalonego terminu realizacji z klientem.

Usługa taka jak mycie szczotkami opiera się z reguły na myciu okien na wysokościach. W naszej pracy robimy wszystko aby wykonać usługę czyszczenia i mycia najlepiej jak potrafimy. Nasi pracownicy to doświadczeni i wyspecjalizowani fachowcy, którzy mają ukończone kursy alpinistyczne. To sprawia, że jesteśmy w stanie podjąć się także bardzo wymagających robót. Decydując się na współpracę z nami możecie być spokojni o los Waszych okien i elewacji. Zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail lub telefon. Po przedstawieniu nam swoich oczekiwań zaproponujemy Państwu najkorzystnijszą formę współpracy oraz wycenę naszych usług.

Mycie elewacji, czyszczenie zabrudzeń budynku to czynności, które wymagają od wykonawcy pewnej wiedzy, umiejętności i sprytu. Nowoczesne technologie wykorzystywane podczas tego rodzaju działań, skutecznie ułatwiają przebrnięcie przez cały proces, jak również powodują, iż prace są szybsze, dokładniejsze i jeszcze bardziej bezpieczne. Jakie powierzchnie elewacyjne i znajdujące się na pewnej wysokości czyszczone są przez profesjonalne przedsiębiorstwo? Jakie narzędzia i techniki stosowane są podczas realizacji projektu? Czym jest nowoczesna technika mycia szczotkami teleskopowymi? Jakie zalety widoczne są podczas tego rodzaju prac?

Oferta firmy pracującej na wysokościach

Mycie okien, elewacji i innych elementów konstrukcyjnych to działania, które znajdują się na szczycie katalogu usług. Jednakże warto również zwrócić uwagę na kolejne czynności, które wykonywane są przez specjalistów. Wśród poszczególnych propozycji znajdują się przede wszystkim:

 • mycie okien na wysokościach - mycie szczotkami,
 • czyszczenie wielkich powierzchni szklanych,
 • mycie wind panoramicznych,
 • regeneracja i pielęgnacja banerów reklamowych, świecących reklam,
 • czyszczenie ciężko dostępnych daszków,
 • mycie paneli fotowoltaicznych,
 • pielęgnacja świetlików i innych elementów dachowych,
 • wiele innych.

Działania wykonywane przez doświadczone przedsiębiorstwo to czynności, do których wykorzystywane są specjalistyczne, nowoczesne i niezawodne maszyny.

Jaką bazę urządzeń wykorzystuje profesjonalna firma myjąca?

Baza maszyn i urządzeń do czyszczenia elewacji

Sprzęt, którym posługuje się doświadczona firma, służy w szczególności usprawnieniu wszelkich działań. Zapewnia on również względne bezpieczeństwo pracownikom, jak i osobom znajdującym się w pobliżu. Baza maszyn przedsiębiorstwa wyróżnia się wysoką jakością wykonania, a także sprawnością działania. Dobór odpowiednich maszyn i narzędzi ściśle uzależniony jest od wybranej metody - czy to mycie szczotkami czy ciśnieniowe.

Wśród najczęściej wykorzystywanych narzędzi należy wymienić:

 • szczotki teleskopowe,
 • myjki ciśnieniowe,
 • sprzęt do piaskowania,
 • ponadto wykorzystywany jest sprzęt pomocniczy w postaci: rusztowań, podnośników koszowych, itp.

Pracownicy stosując wiele technik mycia i czyszczenia, sięgają również do elementów alpinistyki i wspinaczki, dzięki czemu ich działania są jeszcze bardziej efektowne, efektywne i skuteczne.

Metody czyszczenia i mycia elewacji

Wśród wielu znanych i wykorzystywanych sposobów czyszczenia i pielęgnacji elewacji, budynków i innych trudnodostępnych powierzchni należy wyróżnić dwie techniki pracy. Są nimimycie i czyszczenie szczotkami, a także mycie ciśnieniowe. Czym charakteryzują się obie metody? Jakie są między nimi różnice?

Czyszczenie szczotkami różnych powierzchni

Mycie elewacji ma na celu głównie niwelowanie zanieczyszczeń, kurzu, jak również wszelkich oznak postępującego czasu. Proces pielęgnacji powinien być uskuteczniany regularnie, a najlepszym okresem działań jest czas wiosenny. Ta skuteczna metoda, jaką jest wykorzystanie specjalnych szczotek daje zadawalające efekty. Coroczne prace można wykonywać samemu lub przy pomocy fachowców.

Głównym elementem wykorzystywanym przy tego rodzaju działań jest szczotka do mycia. Charakteryzuje się ona trwałą i stabilną konstrukcją. Wielką zaletą jest wysuwany, teleskopowy kij, który umożliwia prace na pewnego rodzaju wysokości. Ponadto korzystną cechą jest obrotowy element pozwalający w swobodny sposób manipulować narzędziem.Mycie dokładne szczotkami to działania, do których wykorzystywane są również specjalne detergenty, dobierane pod względem powierzchni, materiału wykonania elewacji czy oczekiwań klienta. Tego rodzaju pielęgnacja wymaga od fachowca szczególnej uwagi, jak również niejakiego kontaktu z czyszczone obszarem. Często tu stosuje się pomoc dodatkowych elementów takich jak rusztowania czy podnośniki.

Stopień zabrudzeń wymaga odpowiedniego dobrania środków chemicznych, jak również dopasowania odpowiedniej temperatury wody.

Profesjonalne mycie ciśnieniowe

W przeciwieństwie do wyżej opisywanej metody, mycie elewacji z wykorzystaniem wody wypuszczanej pod pewnym ciśnienie, jest bezkontaktowe, a osoba dokonująca renowacji znajduje się w pewnej odległości od powierzchni. Urządzeniami wykorzystywanymi do tego typu prac są myjki ciśnieniowe zarówno zimno, jak i ciepło wodne. Technika ta idealnie nadaje się do czyszczenia chropowatych, nierównych elewacji. Konstrukcja myjki oraz jej działanie wymusza odpadanie brudu nawet z najmniejszych zakamarków powierzchni.

Do strumienia wody - zbiornika myjki - należy dodać odpowiednio dobrany detergent. W niektórych przypadkach wystarczającą substancją jest płyn do naczyń, Inne, cięższe zabrudzenia wymagają zastosowania preparatów przeznaczonych do pielęgnacji elewacji.

Zalety profesjonalnego czyszczeni elewacji i innych trudnodostępnych powierzchni

Regularne mycie wszelkich powierzchni znajdujących się na zewnątrz przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zachować ładny, schludny i estetyczny wygląd obiektu. Ponadto regularna pielęgnacja elewacji, okien czy dachów zapobiega szybkiej eksploatacji i zużycia materiału. Profesjonalne usługi pielęgnacyjne zapewniają zadowalające efekty, jak również dobór odpowiednich technik i detergentów do potrzeb i oczekiwań klientów.