Kompleksowe usługi mycia, czyszczenia, sprżatania specjalistycznego, prac alpinistycznych

Mycie okien opolskie

O wygląd okien należy dbać regularnie. Ale najlepszą porą na gruntowe porządki jest wiosna. Jest ciepło, przyjemnie i aż chce się mieć czyste okna, aby wyglądać przez nie i obserwować, jak przyroda rodzi się do życia po zimowym śnie. Poznaj kilka zasad, o których musisz pamiętać myjąc okna.

Światło niezbędne do mycia okien
Tylko dobrze oświetlone okno będziesz w stanie umyć dokładnie. Tylko pod światło widać, gdzie na szybach znajdują się smugi i wszelkie zabrudzenia. Dlatego okna warto myć podczas słonecznej pogody. Gdy zaczniesz je myć w pochmurny dzień, niektórych niedoskonałości na oknach nie będziesz w stanie zauważyć.

Myj okna, gdy jest ciepło
Powodem, dla którego warto myć okna wtedy, gdy jest ciepło jest przede wszystkim komfort. Przede wszystkim ręce nie zmarzną oraz przyjemnie będzie wystawić głowę przez okno. Poza tym, woda nie będzie zamarzała na powierzchni szyby i nie dojdzie w ten sposób do jej uszkodzenia. Jeżeli na zewnątrz będzie zbyt chłodno, woda i płyn nie będą w stanie szybko wyschnąć. Na szybie pojawią się wtedy nieestetyczne smugi. Dlatego zwracaj uwagę na temperaturę, gdy przystępujesz do mycia okien.

Najpierw obramowania, potem szyby
Wszystkie prace, jeżeli chodzi o mycie okien opolskie, warto zacząć od oczyszczenia wilgotną szmatką ram okien. Należy stosować właściwe detergenty dobrane do materiału, z jakiego ramy okienne zostały wykonane. Nigdy nie myj drewnianych okien środkami stosowanymi do mycia szyb. Zawierają one amoniak, który może uszkodzić powierzchnię lakieru znajdującą się na ramie.

Akcesoria przydatne do mycia okien
Przydatna do mycia okien jest ściereczka z mikrofibry. Jej największą zaletą jest to, że wchłania dużą ilość wody. Na szybkie pozostanie mniejsza ilość wody. Spowoduje to, że będzie mniejsze ryzyko pojawienia się smug na oknach. Ponadto, ściereczki z mikrofibry nie pozostawią na szybie drobinek materiału. Warto także wyposażyć się w specjalny ściągacz do mycia okien. Jeżeli masz wysoko ustawione okna, zdecyduj się na taki, który ma wysięgnik teleskopowy. Dzięki temu bez konieczności wdrapywania się na parapet lub krzesło, umyjesz dokładnie wszystkie okna.

Nigdy nie czyść okien na sucho
Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić jest czyszczenie okien na sucho. Nie wolno tego robić zarówno w przypadku szyby, jak i ramy. Jeżeli użyjesz do tego celu suchej szmatki lub gazety, na oknie mogą pojawić się drobne ryski. Lepsze efekty uzyskasz stosując wodę z płynem.