Prace na wysokościach Opole, Prace na wysokości Opole

Prace na wysokościach Opole, Prace na wysokości

"Prace na wysokościach" to hasło dość często spotykane, chociaż nadal chyba nie do końca rozumiane. Większość z nas zapewne ogranicza swoje skojarzenie z tego rodzaju zawodem do ludzi, którzy niekiedy widoczni są na ścianach szklanych wieżowców, gdy wisząc na linach bardziej przypominają kaskaderów niż pracowników firmy sprzątającej. Okazuje się jednak, że praca na wysokości to tylko hasło wywoławcze, pod którym kryją się naprawdę szerokie kompetencje i niecodzienne kwalifikacje pracowników.

Rzeczywiście na co dzień raczej nie zastanawiamy się nad tym czy ludzie zajmujący się myciem okiem drapaczy chmur (oczywiście od zewnątrz) stają w swojej pracy przed jakimiś innymi wyzwaniami.

Prawda jest taka, że ci miejscy alpiniści są wyspecjalizowani do bardzo wielu zadań, jednak są to zadania, które przeciętnego człowieka (który nie jest właścicielem wieżowca) spotykają sporadycznie. Natomiast kiedy już przydarzy nam się taka sytuacja - nie ma wyjścia, trzeba zadzwonić po specjalistów. O jakie przypadki chodzi? Zapraszamy do lektury. Dobrym przykładem, na którym można poznać ten świat jest firma "Mycie24", która działa m.in. na terenie Opola.

Czyszczenie okien i elewacji budynków

Zacznijmy od początku. Rzeczywiście sformułowanie prace na wysokości kojarzy się przede wszystkim z myciem okien wieżowców, choć samo "mycie okien" wydaje się tutaj sporym niedopowiedzeniem.

Jest to dużo bardziej skomplikowane zajęcie niżby się mogło wydawać. Przede wszystkim pracownicy muszą być przygotowani pod względem alpinistycznym. W drugiej kolejności muszą wykazać się znajomością specjalistycznego sprzętu, który dzięki użyciu najnowszych dostępnych technologii, pozwala na maksymalnie wydajne i szybkie czyszczenie. Firma "Mycie24" wprowadziła do swojej oferty nowoczesną metodę RWS System, dzięki której czyszczenie powierzchni niższych niż 20 metrów odbywa się bez konieczności ludzkiej obecności i pracy na wysokościach! Opole jeszcze czegoś takiego nie widziało!

Odśnieżanie dachów - Prace wysokościowe

Chociaż zimy na naszej szerokości geograficznej coraz mniej kojarzą się z ogromnymi opadami śniegu, to jednak gromadzenie się białego puchu na dachach hal czy budynków nadal potrafi stanowić nie lada problem. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą również pracownicy firm zajmujących się usługami alpinistycznymi. Również w tym przypadku są to dosłownie prace na wysokościach, chociaż dużo bardziej złożone niż większości z nas się może to wydawać. W skład usługi wchodzi bowiem nie tylko odśnieżanie samo w sobie, ale również ogólne monitorowanie i ocena stanu dachów, pomiary warstwy śniegu czy usuwanie różnego rodzaju sopli i nawisów lodowych.

Mycie paneli fotowoltaicznych - usługi alpinistyczne

Posiadanie paneli fotowoltaicznych to w Polsce coraz bardziej popularna forma łatwego pozyskiwania energii. Takie rozwiązanie widoczne jest coraz częściej na dachach domów jednorodzinnych. Jednak trzeba pamiętać o tym, że aby takie panele mogły działać poprawnie i maksymalnie wydajnie, muszą być regularnie czyszczone.

Pył, spaliny, zacieki od deszczu czy ptasie odchody - wszystkie te czynniki powodują, że warstwa zanieczyszczeń utrudnia promieniom słonecznym dostanie się do wnętrza paneli. Oczywiście można próbować czyścić je samodzielnie, ale wówczas istnieje duże ryzyko, że robiąc to nieumiejętnie, zniszczymy swoje panele. Warto w tym przypadku zwrócić się do profesjonalistów, którym nie straszne są prace na wysokości. Opole może być już pod tym względem spokojne, ponieważ firma "Mycie24" posiada w swojej ofercie usługę specjalistycznego czyszczenia paneli fotowoltaicznych.

Inne usługi alpinistyczne

Czy to wszystko? Bynajmniej! Są jeszcze przecież inne prace, których zwykły nieprzeszkolony człowiek nie byłby się w stanie podjąć. Jakie? Na przykład prace remontowo-rozbiórkowe związane z wysokimi konstrukcjami, czyszczenie dachów hal i magazynów, prace w kanałach i w silosach, czyszczenie rynien itp.

Jak widać zwykłe sformułowanie "prace na wysokości" nie oddają ogromu profesjonalizmu, jakim muszą wykazywać się pracownicy takich firm, jak "Mycie24", która oprócz kompleksowych szkoleń dla swoich pracowników, dysponuje jeszcze najnowocześniejszym sprzętem, który ułatwia pracę, zwiększa jej wydajność i przede wszystkim minimalizuje ryzyko wypadków. Takim unowocześnieniem jest m.in. system "IONIC", który polega na myciu powierzchni znajdujących się na znacznej wysokości - z poziomu gruntu. Dzięki zastosowaniu specjalnej zdemineralizowanej wody, szklane powierzchnie i elewacje, na któych zastosowano ten system, lśnią jaśniej i dłużej od tych, które wyczyszczone zostały zwykłą wodą. Warto spróbować!

Prace na na wysokości - Opole

Jak widać ludzie, których czasem widujemy, kiedy wiszą na znacznej wysokości i czyszczą okna wieżowców, nie są tylko zwykłymi "miejskimi alpinistami". To profesjonaliści, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są w stanie pomóc w wielu ekstremalnych sytuacjach, a niekiedy nawet w ogóle im zapobiec. Mogłeś nas znaleźć szukając: prace wysokościowe, pracy na wysokości, mycie okien kędzierzyn koźle, usługi alpinistyczne dla całej polski, wykonujemy prace mycie okien, szeroki wachlarz na najwyższym poziomie.